czwartek, 3 maja 2018

Królewska biżuteria - The Cartier Halo Tiara

Dzisiejszy post będzie pierwszym z nowej serii, która będzie nosić nazwę "królewska biżuteria". Na pierwszy ogień pójdzie The Cartier Halo Tiara, która w ostatnim czasie jest dość mocno kojarzona z Kate. Księżna założyła ją tylko raz, ale na bardzo ważne wydarzenie, swój ślub.


The Cartier Halo Tiara została wykonana przez Cartiera w 1936 r. z diamentów i platyny i była prezentem dla księżnej Yorku od księcia Yorku, przyszłej Królowej Elżbiety [znanej później jako Królowa Matka] i Króla Jerzego VI. Książę podarował ją żonie trzy tygodnie przed koronacją. W sumie zawiera 739 brylantów i 149 diamentów. Królowa Elżbieta nie nosiła jej jednak zbyt często, wolała bardziej okazałe tiary.


W 1944 roku Królowa Elżbieta przekazała tiarę starszej córce, Elżbiecie jako prezent z okazji 18 urodzin, która nie nosiła jej nigdy publicznie. Tiarę często wypożyczała księżniczka Małgorzata, nosiła ją nawet podczas koronacji Królowej Elżbiety II. Z czasem przestała ją nosić, zwłaszcza, że miała większy wybór tego rodzaju biżuterii. 

Pinterest
Kolejną osobą, noszącą tiare była księżniczka Anna, która podobnie jak księżniczka Małgorzata wybierała ją w młodych latach swojego życia, a z czasem ubodobała sobie inne tiary. Księżniczka Anna ostatnio nosiła tiarę we wczesnych latach siedemdziesiątych.

Pinterest
Po latach The Cartier Halo Tiara znów została użyta. W 2011 roku księżna Kate wypożyczyła ją od Królowej na śwój ślub z księciem Williamem. Catherine zaprezentowała się wtedy również w kolczykach, idealnie pasujących do tiary, które były prezentem od jej rodziców. The Cartier Halo Tiara wydaje się świetnym wyborem dla Kate tego dnia. Tiara jest niewielka, ale nie za mała i dobrze pasuje do roli, którą tego dnia zyskała księżna, żony następcy tronu. Dodatkowo tiara, niegdyś należała do Królowej Matki, która wychowywała się w Szkocji i jest być może miłym ukłonem w stronę szkockich początków Williama i Kate.

beautyeditor.ca9 komentarzy:

 1. Jest idealna na początek i chciałbym ją jeszcze kiedyś zobaczyć na Kate,choć teraz wybiera bardziej "okazałe "tiary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładna tiara-idealna dla młodych księżniczek i księżnych. Szkoda, że tak rzadko ją widujemy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję zobaczyć ją kiedyś na głowie Charlotte. Oby została dla niej "zarezerwowana"

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna tiara. Catherine pasuje cudownie. Mam nadzieję,że zobaczymy ją jeszcze na głowie Charlotte.
  //H.H.S.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślicie, że Kate sama wybrała tą tiare na ślub czy był to wybór stylistów?
  Chciałabym zobaczyć w niej Charlotte.
  Czekam na kolejny post z tej serii! ❤

  OdpowiedzUsuń
 6. A nie piszesz czasem o diademie? Tiara to nakrycie głowy papieża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W języku angielskim tiara zamiennie jest używana ze słowem diadem oraz panuje w tym języku dokładne rozgraniczenie na tiarę i tiarę papieską i stąd w dużej mierze w języku polskim stosuje się tego słowa w tym znaczeniu diadem. Jednak faktycznie-jeśli chcemy być bardzo poprawni-powinniśmy używać słowa diadem, jednak nie jest ono za często stosowane.

   Usuń
 7. Świetny post uwielbiam czytać o biżuterii
  Chociaż akurat nie jestem fanką tej tiary

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.